Obviněný šéf liberecké nemocnice stáhl svou rezignaci. Přesvědčila ho dozorčí rada

Luděk Nečesaný, který čelí obvinění z korupce, zůstává generálním ředitelem Krajské nemocnice Liberec. Dozorčí rada ho na dnešním mimořádném jednání přesvědčila, aby stáhl svoji rezignaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Luděk Nečesaný | Foto: Eva Malá | Zdroj: Český rozhlas

Z postu šéfa nemocnice zamýšlel Nečesaný odejít k 1. září. Nechtěl prý, aby jeho kauza nemocnici poškodila. Dozorčí rada však za ním stojí.

„Dozorčí rada požádala pana ředitele, aby si rezignaci rozmyslel a stáhl ji,“ popsal jednání dozorčí rady primátor Liberce a člen dozorčí tady nemocnice Tibor Batthyány (ANO).

Nečesaný označil po dvou a půl hodinovém jednání své předchozí podání rezignace jako unáhlený krok a rozhodl se ve funkci generálního ředitele i v představenstvu zůstat.

„My jsme došli ke shodě, že bude dobré setrvat v té stávající pozici a vyvolat nějakou debatu uvnitř našich akcionářů vůbec o budoucnosti zdravotnictví v Libereckém kraji a počkat na vývoj v mé kauze,“ uvedl Nečesaný.

Nečesaného obvinila policie 24. června z přijetí úplatku. Obvinění souvisí s údajným předražením dvou zakázek na vybavení kardiocentra a traumacentra v liberecké nemocnici.

Zakázkami z let 2008 až 2009 v celkové hodnotě zhruba 230 milionů korun se policie zabývá na základě trestního oznámení z roku 2012. Obvinění čelí i Nečesaného manželka.

ČRo, Šárka Škapiková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme