Obyvatelé 16 obcí po celém Česku si zvolí nové zastupitele

Obyvatelé 16 obcí si dnes vyberou nové zastupitele. Volit budou převážně tam, kde se dosavadní zastupitelstva od loňských celorepublikových komunálních voleb rozpadla. Výjimkou je Přední Výtoň na Českokrumlovsku, kde se volby budou opakovat na základě rozhodnutí soudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Hlasovat budou lidé mimo jiné v Pramenech na Chebsku. Obec dluží kvůli zkrachovalému projektu stáčírny minerálních vod přes 90 milionů korun.

Volby si musejí zopakovat také třeba obyvatelé Oseku na Jičínsku. Vedení východočeské obce před půl rokem odstoupilo. Do sedmičlenného zastupitelstva teď kandiduje přesně sedm lidí.

Někteří obyvatelé proto volby ignorují. „Je jich sedm a má se jich volit sedm, co to je za volby? Kdyby jich bylo třeba patnáct, abyste si z toho mohla vybrat,“ říká jedna z místních žen.

Jiní se ale na volby docela těší a vybrat svoje zastupitele rozhodně půjdou: „Chystáme se jít celá rodina nebo dospělí, co můžou volit, tak půjdeme.“

Celkem je ve hře o 103 mandátů 220 uchazečů. Nejblíže ke zvolení mají adepti na zastupitele v šesti obcích, kde se podařilo sestavit jen jednu kandidátní listinu.

Volební místnosti se všude otevřou v 7.00 ráno. K urnám pak můžou lidé přijít až do 22 hodin.

Volební místnosti budou otevřené také v obcích Nučice a Vonoklasy u Prahy, Hvězdonice na Benešovsku, Dřínov na Kladensku, Děkov na Rakovnicku, Újezd nade Mží na Plzeňsku, Dasnice na Sokolovsku, Úherce na Lounsku, Fryšava pod Žákovou horou na Žďársku, Ovesná Lhota na Havlíčkobrodsku, Podhradí nad Dyjí na Znojemsku, Suchý na Blanensku a Honětice na Kroměřížsku.

Václav Rokyta, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme