Obyvatelé Blovic na Plzeňsku se po 40 letech dočkají koupaliště

Stavbu přírodního koupacího biotopu dnes zahájili v Blovicích na Plzeňsku. Areál o rozloze asi tři tisíce metrů čtverečních se bude nacházet asi 400 metrů od náměstí, směrem na rekreační oblast Kamensko. Jeho vybudování přijde na 15 milionů korun, z toho 12 milionů pokryje evropská dotace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koupaliště, plavání, bazén (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

„Areál se bude nacházet ve svahu. Bazény budou dva, v horní oválné části bude prostor pro neplavce, ve spodní koupací laguně už bude hloubka pro plavce. Zajímavostí je, že obě laguny budou propojeny tobogánem,“ představuje projekt radní Blovic Robert Zelenka z ODS.

Specifikem přírodního koupacího biotopu bude podle něj způsob čištění vody, které bude probíhat pouze na přírodní bázi:

Přehrát

00:00 / 00:00

S radním Blovic mluvila o novém koupališti redaktorka Martina Klímová

„Nad koupacími lagunami je prostor takových ‚rýžových polích‘. Je tam nasázená vegetace, přes kterou se voda z jednotlivých lagun čerpadlem tlačí a tyto rostliny zajišťují její čištění.“

Koupaliště bude napájeno z podzemního vrtu a voda bude mezi bazény a čisticí lagunou stále kolovat. Výhodou je podle Zelenky levnější pořízení i nižší provozní náklady.

Areál koupaliště bude obsahovat kromě běžného zařízení i různá sportoviště. Vstupné by se přitom mělo pohybovat v řádu desetikorun. První zájemci by se v blovickém koupališti mohli vykoupat už příští rok v létě.

Martina Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme