Obyvatelé Brušperku si chtějí zaplavat v novém bazénu. O jeho stavbě rozhodli v referendu

Obyvatelé Brušperku na Frýdeckomístecku se mohou těšit na nový plavecký stadion. Ve včerejším referendu o jeho stavbě, která vyjde zhruba na 50 milionů korun, rozhodli 61 % kladnýchi hlasů. Referenda se účastnilo 1572 lidí, což je téměř polovina oprávněných voličů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starosta Brušperku Ivan Krupník ukazuje místo, kde má stát bazén

Starosta Brušperku Ivan Krupník ukazuje místo, kde má stát bazén | Foto: Andrea Brtníková | Zdroj: Český rozhlas

„Je to pro mladé, pro staré, pro všechny,“ nemůže si projekt vynachválit jedna z místních maminek.

„Hlavně se těšíme, že si budeme moct zaplavat, abychom měli i na staré roky kondičku,“ přidává se s nadšením další obyvatelka.

Krytý bazén by měl stát na louce, kde je základní umělecká škola, jak vysvětluje místní žena. Školu by se stadionem prý měla spojit chodba. „Takže děti by přímo v papučích přešly do toho bazénu. Bude vhodné, když to bude stát tady,“ kvituje výběr lokality žena.

Přehrát

00:00 / 00:00

Problematice brušperského plaveckého stadionu se věnuje redaktorka Andrea Čánová v pořadu Zaostřeno na ČRo Plus

„Kdyby radši pospravovali cesty nebo náměstí,“ stěžuje si naopak jedna z místních a dodává: „To pro nás pro lidi není. Na to budeme potom doplácet všichni.“

Radnice na výstavbu získala dvacet milionů korun od Evropské unie, dalších třicet milionů bude muset doplatit s obecního rozpočtu.

Podle starosty Ivana Krupníka město na bazén peníze má – a to jak na stavbu, tak na provoz. Zbývá prý jen pustit se do práce.

„My jsme tím referendem ztratili téměř dva měsíce. Tak kroky teď budou zcela jasné – pokračovat v tom, abychom co nejdříve mohli udělat výběrové řízení,“ vysvětluje Krupník.

Pokud vše půjde podle plánu, stavět by se mělo začít ještě letos.

Jana Jeckelová, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme