Obyvatelé Českého Těšína se dočkají bezpečnějších přechodů

Přechody pro chodce v Českém Těšíně čekají změny. Hlavně na frekventovaných tazích městem totiž lidé musejí často bezradně čekat, než projedou všechna auta. Radnice už upravuje přechody u škol na ulici Frýdecké, podobných úprav by ale v budoucnu mohlo být mnohem víc.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přechod pro chodce, zebra

Přechod pro chodce, zebra | Foto: Filip Jandourek

„Já raději počkám, až to všechno přejede, a pak jdu. Říkám si, co když zakopnu, spadnu a něco mě zajede. Bylo tady několik takových neštěstí, že přecházeli, auto jelo rychle a srazilo je,“ říká důchodkyně Miluše Kaletová.

Po několikaminutovém čekání konečně přechází na druhou stranu. Během chvíle kolem ní projedou desítky aut. Mnozí řidiči, kteří se řítí z kopce Frýdeckou ulicí, navíc jen málokdy dají nohu z plynu. I proto chce radnice upravit přechody u tamních škol.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přechody pro chodce v Českém Těšíně budou bezpečnější. Podrobnosti zjišťoval Stanislav janalík

„Jde o poměrně velmi frekventovanou výpadovku směrem na Frýdek, kde i v minulosti docházelo k závažným dopravním kolizím. Proto chceme investovat právě do tohoto místa,“ vysvětluje mluvčí města Dorota Havlíková.

Radnice počítá s nasvícením přechodů a v problematických místech postaví zábradlí a zúží silnici. Na modernizaci chce využít dotaci ve výši 1,4 milionu korun. Podobné úpravy chystá i v dalších částech města.

„Přechody, především na velmi širokých komunikacích, je možné upravit tak, aby byly kratší. Je možné je nasvěcovat, vybavovat reflexními prvky nebo grafickými zpomalovacími pruhy. Pro město je samozřejmě nejlepší vyčkat na nějaký dotační program, jak to bylo v případě dvou přechodů v ulici Frýdecké,“ doplňuje Dorota Havlíková.

Chodci často zbytečně riskují

Ani podobné úpravy ale nemusejí všechny problémy vyřešit, někteří chodci totiž na přechodech i mimo ně zbytečně riskují.

„I když se dohlíží na bezpečnost přecházení, tak mnohé děti si to zkracují přecházením mimo komunikaci,“ potvrzuje za městské strážníky Petr Glaic.

Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme