Obyvatelé Chýnova se možná už za dva roky dočkají silničního obchvatu města

Za dopravně kritickou označují dopravní experti situaci v Chýnově na Táborsku. Centrem města totiž vede tranzitní doprava ve směru na Brno. Neutěšený stav se zlepší až ve chvíli, kdy okolo města povede silniční obchvat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Byl otevřen obchvat Nymburka, tamní obyvatelé jsou spokojeni | Foto: Pavel Pavlas

„Představa je taková, že v roce 2014 na jaře by se začalo s pracemi, které by měly končit v roce 2015. Samozřejmě co s tím udělá státní rozpočet, co s tím udělá Ředitelství silnic a dálnic, je věc další. Tento harmonogram máme zatím v dnešní době na stole,“ říká chýnovský radní Josef Musil z ODS.

Chýnov leží na hlavním tahu z Tábora směrem na Humpolec a dále na Brno. Přesná čísla o dopravním zatížení města neexistují.

„Ale kdo projíždí Chýnov, tak ví, že nás velice trápí hlavně průjezd přes centrum města, kde je frekventovaný přechod pro chodce, kde se občas stane i nějaká dopravní nehoda za účasti chodců. Řešili jsme to i s ředitelstvím policie v Táboře, aby docházelo k nějakým preventivním opatřením,“ popisuje Musil a dodává:

„Řidiči kamionů a těžké dopravy asi vědí, co to je, dostat se přes Chýnov, pokud napadne sníh. I menší množství sněhu samozřejmě znamená, že Chýnov se stane neprůjezdný, protože z obou stran jsou kopce.“

Pokud se podaří dodržet slib, obchvat města začne fungovat zhruba za dva roky. Do té doby se musejí obyvatelé obrnit trpělivostí a dávat na projíždějící auta velký pozor.

Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme