Obyvatelé Děčína nechtějí navrhované varianty dálničního přivaděče

Dálniční přivaděč z Děčína k dálnici D8 dál hýbe městem. Na zasedání městského zastupitelstva se rozhořela diskuze nad trasou případné spojnice města s dálnicí. Zástupci občanských sdružení s navrhovanými variantami nesouhlasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na děčínský zámek z Pastýřské stěny | Foto: Licence Public Domain, volné dílo, Ondřej Koníček

„Moje výhrady k variantám jsou, že v podstatě neřeší obchvat města, ale jedná se u varianty Pastýřské přímo o průtah městem, svedení dopravy přímo do centra města. Navíc zablokování dopravy křižovatkami, kterou jsou momentálně navržené jako úrovňové,“ vysvětluje svoje námitky Jan Masojídek ze sdružení Děčané proti průtahu.

Podle Šárky Miškovské ze sdružení Zelené údolí horní Oldřichov se navíc už teď v okolí silnice I/13 nedá dýchat. „Potom v zimních měsících, kdy nastávají podmínky pro inverzi, jsme tady úplně uzavřeni a dusíme se tady,“ poznamenává.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na děčínském zastupitelstvu natáčel redaktor Jan Bachorík.

Milan Šprisl ze Sdružení občanů za udržitelný rozvoj města Děčína jen namátkou vyjmenovává, proč je problematická varianta, která by měla vést údolím Chrochvického potoka. „První, na co narazíte, je mateřská školka, dále je tam zdravotní středisko, je tam ulice Weberova, kde jsou jedny z největších panelových domů v Děčíně.“

Občanská sdružení tak podala řadu připomínek k záměru nových variant přivaděče a dál plánují postupovat jednotně a s městem chtějí dál jednat. Vedení Děčína nechce variantu pod Pastýřskou stěnou a u Chrochvického potoka má několik výhrad.

Na řadu ale přišla i možnost oprášit stavbu Vilsnické spojky, která je kompletně připravená, a vyřešit spolu s ní i zatíženou Kamenickou ulici, které by pomohla takzvaná Folknářská spojka. Všichni se ale na zastupitelstvu shodli, že se musí dál jednat a najít varianta, která bude kompromisem pro všechny občany.

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme