Obyvatele Jeseníku sněhová kalamita zaskočila

V Jeseníku stále bojují s následky sněhové kalamity. Radnice ji vyhlásila už večer, protože technické služby nestíhaly sníh v časovém limitu odklízet. Během dneška už sice nesněží, stroje ale dál čistí silnice, které byly zcela neprůjezdné nebo se staly jednosměrnými.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silničáři odklízejí sníh v Karlových Varech | Zdroj: ČTK

„Šedesát až sedmdesát centimetrů napadlo. Klidněji trošičku je, ale práce je stále víc a víc,“ potvrzuje ředitel místních technických služeb Jan Prejda.

Povrch vozovek je navíc tak kluzký, že se vozy neobejdou bez sněhových řetězů. Někteří nepřipravení řidiči tak měli problémy vyjet do kopce.

V Kalvodově ulici rozšiřoval nakladač cestu. Její průjezdní profil byl tak úzký, že auta mohla projíždět jen jedním směrem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Andrey Švubové ze zasněženého Jeseníku

„Sami vidíte, jak to tady vypadá. Je to tady úzké. Po tom mokrém sněhu je to těžko vyplužitelné. Volal jsem dispečerovi, aby mi pomohl bagr, protože to sám asi nezvládnu,“ stěžuje si Zdeněk Papšík, který u technických služeb pracuje už řadu let.

Podle místních ostatně tolik sněhu v Jeseníku ještě nikdy nebylo. Vlivem plusových teplot už navíc začíná pomalu tát a sjíždět ze střech.

Někteří majitelé objektů už nebezpečný sníh odklízejí, do města ale byli povoláni také profesionální hasiči, kteří odstranili sněhovou pokrývku například ze střechy hotelu nebo pošty.

Kalamitní stav bude ve městě trvat minimálně do večera, kdy se sejde krizový štáb a rozhodne o dalším postupu.

Andrea Švubová, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme