Obyvatelé Jičína a okolí se mohou hlásit do e-aukce o levnější energie

Elektronické aukce o levnější energie přestávají být výsadou samospráv a firem. Některá města zprostředkovala tuto možnost i pro širokou veřejnost a nyní se k nim přidala i radnice v Jičíně. Tamní obyvatelé se mohou již druhým dnem hlásit do e-aukce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektřina. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

„Potřebuju snížit elektřinu a plyn, na dnešní dobu to není možné utáhnout,“ vysvětluje Karolína Melichárková z Jičína důvod, proč přišla do zasedací místnosti radnice, kde mohou lidé podat přihlášku do aukce.

Se zástupci firmy E-centre, která se na elektronické aukce specializuje, hned podepsala smlouvu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Obyvatelé Jičína a okolí se mohou hlásit do e-aukce o levnější energie. Podrobnsoti zjišťoval redaktor ČRo Bohuslav Štěpánek.

„Stačí, aby lidé přišli na kontaktní místo a přinesli s sebou kopii stávající smlouvy s dodavatelem elektřiny nebo zemního plynu, případně obojí, a kopii ročního vyúčtování, případně spojovací číslo SIPO,“ říká Alice Mazurková ze společnosti E-centre.

Pokud firma zájemci nabídne nižší cenu jen na jednu z komodit, smlouva se uzavře jen na ni. Služba je zdarma, i když cena výhodnější nebude. Když bude cena výhodnější, ale klient ji přesto odmítne, zaplatí administrativní poplatek 9 procent z roční nabídnuté ceny.

Jičínská radnice využívá levnější zemní plyn a elektřinu z elektronické burzy už od podzimu. "V těch dvou letech ušetříme dohromady zhruba kolem pěti milionů korun a myslíme si, že je fér, aby takovou možnost mohli využít i občané,“ dodává místostarosta Jičín Petr Hamáček.

Obyvatelé Jičína a okolí se mohou do hromadné aukce hlásit do konce července. Firma je připojí k seznamu zájemců z celé České republiky a zařadí do elektronické aukce. Její výsledky by mohly být známy do poloviny září, aby lidé mohli odebírat levnější elektřinu a plyn od příštího roku.

Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme