Obyvatele Jihlavy už nebudou obtěžovat podomní a pouliční prodejci

Ode dneška mají v Jihlavě pouliční a podomní prodejci zákaz činnosti. Podle nového tržního řádu nesmí oslovovat kolemjdoucí na ulici a nabízet jim své zboží. Obyvatelé krajského města si na způsoby těchto prodejců často stěžovali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podomní prodejci zazvoní u každých dveří | Foto: Vladan Dokoupil

Zkušenosti s nimi má i paní Marie, u které několikrát zazvonili. „Ozvali se telefonem, jestli můžu, že mají třeba nějaké nové věci na čištění koberců nebo nádobí, roboty…“ popisuje.

Krajské město zakázalo tento způsob obchodu pod pokutou 200 tisíc korun. Magistrát se k tomuto kroku rozhodl poté, co se začaly na prodejce množit stížnosti od obyvatel.

Své zkušenosti s pouličními obchodníky má i přímo primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal.

„Podnět byl jednak, že jsme se sami přesvědčili – já osobně chodím po náměstí denně, tak jsem byl denně kontaktován nějakými prodejci. A stejně tak to postihlo i další občany. V podstatě to nebylo ani o prodávání jako spíš o obtěžování,“ říká.

Obyvatelé krajského města se však nemusí bát, že by zmizeli například stánkaři.

„Neznamená to, že na náměstích a na jiných místech ve městě nebude prodej na ulici. Ale je to na přesně stanovených místech a za přesně stanovených podmínek. Není možné prodávat vše, i to zboží je vyspecifikováno v tržním řádu,“ vysvětluje Vymazal.

Andrea Kratochvílová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme