Obyvatelé Kaplice podepisují petici proti zvýšení poplatku za odpad

Přes dva tisíce lidí už podepsaly petici proti navýšení částky za svoz a likvidaci odpadu v jihočeské Kaplici. Od nového roku poplatek stoupl z pěti set na tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

přeplněné popelnice, odpadky | Foto: Eva Odstrčilová

„My se domníváme, že toto byl chybný krok radnice. Lidé, se kterými jsem mluvila, říkají, že přestanou třídit úplně, protože pokud mají platit tolik peněz, tak to budou dávat všechno dohromady,“ říká iniciátorka petice Růžena Šandová.

„Když si vezmu, že stát investoval spoustu peněz na třídění, na nádoby, na osvětu a podobně, tak si myslím, že je to mrhání státními prostředky,“ dodává.

Místostarosta Kaplice Pavel Svoboda ale zvýšení poplatku obhajuje: „Vzhledem k tomu, že několik předcházejících let nedošlo k žádnému zvýšení tohoto poplatku a peníze, které město vybere, budou použity na rozšíření systému třídění odpadu z domácností. A tyto peníze, které utržíme za vytříděný odpad, budeme zpátky vracet do systému likvidace komunálního odpadu a jeho svozu,“ vysvětluje.

„To bude přibližně kolem půl milionu korun, které takto získáme. Těchto 500 tisíc korun budeme investovat zpátky do modernizace sběrného dvora, modernizace kompostárny, modernizace zařízení, která nám pomohou likvidovat tyto odpady,“ přibližuje místostarosta.

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme