Obyvatelé Klecan u Prahy odmítají stavbu obří spalovny a úložiště kalů

Obyvatelé Klecan u Prahy odmítají stavbu obří spalovny a úložiště kalů, které tam chce za 22 miliard postavit pražský magistrát. Nesouhlas v úterním referendu vyjádřilo 80 procent hlasujících. Lidé se obávají, že se v Klecanech zhorší životní prostředí nebo že by nové zařízení páchlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sčítání hlasů

„Určitě ne v Klecanech, protože to není náš problém, je to problém Prahy a ta by si to měla řešit na svém území,“ říká jeden z hlasujících v Klecanech.

Podobný názor má podle tamního starosty Iva Kurhajce i vedení města: „Neřeší tu podstatu likvidace kalů, ale jen přesun na jiné místo. Každé katastrální místo, Prahu nevyjímaje, by mělo své problémy řešit na svém katastru.“

S výsledky referenda vyjadřuje spokojenost i další obyvatel Klecan: „Jsem rád, vidím v tom silnou ekologickou zátěž.“

Podle studie pražského magistrátu bude zařízení splňovat všechny ekologické a další zákonné normy. Klecanští obyvatelé se v referendu zároveň vyjadřovali k rozšíření nedalekého letiště Vodochody, které chce do tří let přestavět na druhý největší terminál v zemi společnost Penta Investment. I toto lidé v hlasování jednoznačně odmítli.

Pavel Pavlas, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme