Obyvatelé Kolína mohli svěřit svá přání schránce pod vánočním stromem

Svá přání mohli skoro měsíc obyvatelé a návštěvníci Kolína vhazovat do speciální schránky, která už tradičně našla v období adventu místo pod vánočním stromem na tamním Karlově náměstí. Právě dnes tato nádoba vydá své tajemství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolín | Foto: město Kolín

Pochopitelně u toho nebudou chybět především představitelé kolínské radnice. Schránka totiž pod zdejším vánočním stromem našla místo už posedmé.

Přehrát

00:00 / 00:00

Obyvatelé Kolína mohli opět svěřit svá přání schránce pod vánočním stromem. Více reportér Michal Trnka

Podle zkušeností z minulých let do ní obyvatelé a návštěvníci Kolína vhazují hlavně dopisy, prostřednictvím kterých radním vzkazují, co jim v ulicích města chybí, co by chtěli postavit nebo třeba naopak zbourat.

Každý rok se ve schránce dá najít až několik desítek vzkazů a vypadá to, ani dnes tomu nebude jinak. Řadu přání se v minulých letech skutečně podařilo proměnit ve skutečnost, například opravu několika ulic nebo stavbu lávky pro pěší přes Labe.

Pod vánočním stromem se ale dají najít také přání, která se splnit nedají. Jsou osobní a často smutná. Třeba děti si čas od času přejí nový byt pro svou maminku nebo touží po novém tatínkovi.

Martin Hromádka, Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme