Obyvatelé Krupky se nového zastupitelstva nedočkají, na volby byla podána stížnost

Severočeská Krupka zůstává dál bez nového zastupitelstva. Tamní sdružení Zdravá Krupka totiž podalo krátce před uplynutím lhůty stížnost na průběh už třetích voleb, které se konaly 10. září. Podle zástupců sdružení se opět nakupovaly hlasy voličů. Organizace Transparency International má nahrávku s údajným kupčením s hlasy, vše už šetří policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé v Krupce volili zastupitele už potřetí | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

Stížnost doputovala na Krajský soud v Ústí nad Labem jen hodinu před ukončením možné lhůty. Soud tak musí stížnost prošetřit. Na rozhodnutí se bude čekat několik týdnů.

Pokud soud stížnosti vyhoví, pak by už potřetí musel ministr vnitra, během posledních deseti měsíců, stanovit datum nových voleb. Pokud stížnost zamítne, pak by se ustavující jednání zastupitelstva konalo nejdříve na konci listopadu.

Obyvatelé Krupky si přejí, aby nové zastupitelstvo začalo konečně pracovat. Stížnost odmítají také zástupci ostatních stran a sdružení v Krupce.

Jan Beneš, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme