Obyvatele Lovosic obtěžuje zápach z provozovny výrobny sušenek

Obyvatelé Lovosic v okolí výrobny sušenek společnosti Mondeléz si už několik měsíců stěžují na silný zápach pocházející z areálu provozovny. Připomíná doslova otevřenou žumpu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sušenky | Foto: Corel GALLERY

„Nevím, co to je, nedávno tady čistili kanály a stejně to tady páchne, tak nevím, co se děje. Ale už je to tady hodně dlouho. Zeptejte se těch, co tu bydlí, já bydlím ta na druhém konci,“ doporučil mi pan David.

Ptám se paní Vildové, která vykoukla ze svého bytu v Žižkově ulici, přímo naproti sušenkárně. Obvyklou vůni z výrobny naprosto přebíjí smrad jako ze žumpy.

„My to máme tady z první ruky, to je strašný zápach. I když máme zavřená okna, tak nám to jde do bytu, to je hrozné. Já bývám málokdy doma, protože tady se teď nedá bydlet, pořád to tady cítím,“ líčí starší paní.

„Trvá to asi tak tři měsíce,“ tvrdí další z obyvatelů čtvrti Václav Kruml.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Miroslava Zimmera z Lovosic, kde obyvatele trápí zápach z provozovny výrobny sušenek

Společnost poslala na radnici dopis, ve kterém se za situaci omlouvá, prý ji řeší. Víc jsem se nedozvěděl ani přímo v provozovně.

„Ta situace trvá přibližně měsíc a půl, samozřejmě nám začaly chodit stížnosti lidí,“ upřesňuje vedoucí lovosického odboru životního prostředí František Budský s tím, že na vině je egalizační jímka čističky ve zmíněném provozu.

„Vlivem vysokých teplot docházelo k přehřívání a špatné činnosti baktérií a úniku sirovodíku - a to je vlastně ten zápach,“ vysvětluje vedoucí a zároveň dodává:

„Městský úřad v Lovosicích řeší situaci v součinnosti s Českou inspekcí životního prostředí, bylo domluveno se společností Mondeléz, že dojde k nápravnému opatření, minulý týden byl obsah jímky vyvezen a k vyčištění a aplikaci přípravku, který má snížit ten zápach. Naši pracovníci pak při kontrole nezjistili, že by došlo k obtěžování zápachem.“

Na místě jsem se během pondělka přesvědčil, že to bylo naopak.

„Zase je to cítit,“ potvrdil mi obyvatel Žižkovy ulice pan Kruml.

Miroslav Zimmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme