Obyvatelé Mníšku pod Brdy hlasují v referendu, zda ve městě chtějí třídírnu odpadů

Obyvatelé Mníšku pod Brdy dnes v referendu hlasují, zda chtějí ve městě mechanicko-biologickou třídírnu odpadu. Postavit ji plánuje v areálu tamních Kovohutí jedna ze soukromých společností. Radnice je pro, proti je například sdružení Zdravý Mníšek. Výsledek referenda bude známý večer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zámek Mníšek pod Brdy | Foto: CzechTourism

Podle mluvčí sdružení Zdravý Mníšek Jany Herotové by přítomnost třídírny odpadu ve městě a okolí zhoršila poškodila prostředí.

„Třídička se má nacházet 300 metrů od zdrojů pitné vody, takže se obáváme kontaminace. Dále předpokládáme, že zde budou jezdit desítky kamionů denně, a navíc se zda má zpracovávat 40 tisíc tun odpadu, takže zde bude velký zápach,“ řekla Herotová.

Mníšecká radnice všechny připomínky odmítá. A podle ní se stavbou třídírny souhlasí i ekologové.

„Prach se nezvýší, prokázala to studie. Doprava nebude navýšena nijak enormně, o nějakých asi 32 aut, což při rychlostní komunikaci R4 není skutečně vůbec nic. A co se týká zápachu, tak město si dalo několik požadavků na osazení kryté haly, ve které má třídírna vyrůst, aktivními bio filtry. A aktivní bio filtry by měly uchránit město před zápachem,“ uvedl mluvčí radnice Miloš Navrátil.

Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme