Obyvatelé Orlové zatím marně volají po opravě nevzhledného náměstí

Obyvatelé Orlové už několik let marně čekají na opravu náměstí. Musí klopýtat po popraskaném asfaltu plném děr a výmolů. Centrum města nepůsobí příliš vábně a spíše připomíná nástupiště v kasárnách. Přitom na papíře už opravené náměstí existuje. Město v hornickém regionu využilo dotaci na zahlazení škod po těžbě a peníze by chtělo využít na zkrášlení svého středu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozkopaná silnice | Foto: Ondřej Jánoška

Náměstí je poměrně rozsáhlé. Na docela krátkém úseku lze napočítat čtyři kaluže a šest děr. Pohybovat se po centru města je opravdu náročné.

„Nechápu, proč s tím nic nedělají. Opravují tady různé části a tuto zrovna ne,“ říká Eva Demková, jedna z místních obyvatelek. „V zimě se tu udělají louže, pak zmrznou, klouže to… Je to ostuda Orlové.“

Přehrát

00:00 / 00:00

V Orlové natáčela reportérka Andrea Čánová

„Posezení, zámková dlažba, menší hřiště, fontánka,“ tak si mladá rodina s kočárkem představuje, jak by náměstí mělo ideálně vypadat.

Na náměstí měly původně stát dva obytné domy, jenže nové vedení radnice rozhodlo, že stačí jen jeden, tím se vše zdrželo. A ještě se čeká, až stát pošle 200milionovou dotaci.

„Nezáleží jen na nás, bude záležet také na státu, jestli poskytne v daný čas potřebné dotace, které jsou na celou podzemní část, tedy na garáže. Pevně doufám, že se začne stavět na jaře,“ říká starosta Jaromír Kuča z ČSSD.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme