Obyvatelé ostravského sídliště musí sami kosit trávu na veřejných prostranstvích

Obyvatelé ostravského sídliště nedobrovolně zkoušejí život vesničanů. Sami si kosí přerostlou trávu na veřejných prostranstvích. Radnice městské části Ostrava-Jih totiž zrušila podezřelou zakázku na údržbu zeleně, kterou vyšetřují policisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kosení ve Stromovce | Foto: Magdalena Kvasničková

Veřejná prostranství Ostravy-Jihu už ale hyzdí tak vysoká tráva, že ji někteří lidé kosí sami.

„Tak vysokou trávu tady nepamatuji, a to tady bydlíme 40 let,“ říká žena. „Křovinořezem už to nešlo. Už to bylo příliš vysoké,“ dodává muž, který přes metr vysokou trávu kosí kosou.

Kosení trávy zaměstnává i státního zástupce Jana Sýkoru. Už vyslechl desítky svědků z radnice i z firem, které se podezřelého tendru účastnily:

Přehrát

00:00 / 00:00

Kvůli zrušení podezřelé zakázky přerůstá v městské části Ostrava-Jih tráva. Lidé ji kosí sami. Natáčela o tom Iva Havlíčková

„Předpokládám, že do konce roku by mohla být podána obžaloba. Důkazy už jsou shromážděny téměř všechny.“

Žalobce 12 bývalých radních podezírá z toho, že na sekání trávy vybrali nejdražší firmu a o ceny konkurence se nezajímali:

„Je to minimálně nehospodárnost. Je zřejmé, že obvinění se nezajímali o to, jaká cena je mezi dalšími subjekty. Toto pro ně nebylo žádným kritériem. Proč tak rozhodli, dosud nevíme, protože nikdo z obviněných nevypovídá.“

Pro firmu hlasoval i Ivo Hařovský z ČSSD. Dnes má funkci náměstka primátora a proti stíhání podal stížnost.

„Podal jsem dokonce trestní oznámení. Uvidíme, jak se to vyvine. Je to absurdní a nejvíce mne mrzí, jaká je současná situace se sekáním trávy,“ uvádí Hařovský.

O stížnosti obviněných teď rozhoduje Nejvyšší státní zastupitelství.

Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme