Obyvatelé pražského Spořilova demonstrovali proti kamionům

V Praze na Spořilově protestovaly v úterý asi dvě stovky lidí proti kamionům, které mohou jedině tudy přejet z Jižní spojky na Pražský okruh. Ohlášená byla i blokáda dopravy, která ale přinesla jen minimální efekt.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelé pražského Spořilova demonstrovali proti kamionové dopravě | Zdroj: ČTK

Místní chtěli protestní akcí především upozornit na zhoršenou kvalitu života zapříčiněnou nárůstem kamionové dopravy na Spořilově, která byla do oblasti převedena po loňském zprovoznění jižního úseku Pražského okruhu.

„Jsou to tisíce a tisíce aut dennodenně. Autobusy, kamiony a náklaďáky, kdo si vzpomene, všechno sem přijede. A máme toho opravdu už dost, plné zuby,“ řekla rozhořčeně paní, která přišla na demonstraci.

Asi 200 lidí přecházením přes přechod zastavilo kamiony, které sjížděly z Jižní spojky. Tento efekt ale vydržel jen asi deset minut, pak totiž policie pustila kamiony na zbytek Jižní spojky, kam normálně nesmějí. To protestující silně rozladilo:

„Manifestace vyzní naprázdno a vyrazili nám z ruky klín. A je to opravdu na občany podraz od policie.“

Celá akce skončila zhruba po hodině, konec kamionů na Spořilově je ale zatím v nedohlednu.

Jan Herget, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme