Obyvatelé Troubek zahájili obnovu obce

Celý víkend lidé v Troubkách uklízeli. Voda ve vesnici už opadla i tam, kde dosahovala výšky kolem jednoho metru. Do obce se tak mohli vrátit i všichni evakuovaní lidé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Špína a naplaveniny v ulících. Oproti tragickým povodním v roce 1997 je prý voda o trochu čistší. | Foto: Tomáš Adamec

Na okrajích cest velké kontejnery, ve kterých se hromadí nábytek, ledničky, myčky, pračky a další zničené věci. V domech se odčerpává voda. Nyní už v nich naplno běží vysoušeče. Přibližně takový je běžný víkendový obrázek z Troubek.

Pomáhali si celé rodiny, přišli i dobrovolníci. Rušno bylo zejména v místním kulturním domě, který se přeměnil na jedno velké skladiště humanitární pomoci. Podle humanitární pracovnice Markéty Kořínkové byl největší zájem o potřeby určené pro denní úklid.

„Nejvíce se poptávají holinky, lopaty, smetáky, rukavice a kolečka,“ uvedla Kořínková pro Radiožurnál.

V Troubkách na Přerovsku bude i dnes pokračovat velký úklid. To nehorší ale místní zvládli o víkendu. Odváželi se zatopené věci i uhynulá zvířata. Lidé si aktuálně přejí jediné, aby ustaly srážky a začalo svítit slunce.

Jana Zemková, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme