Obyvatele v Pramenech na Chebsku čekají volby. Už podeváté během pár let

V Pramenech na Chebsku půjdou lidé opět k volebním urnám. Zastupitelstvo se totiž na jaře rozpadlo. Údajně kvůli projektu stáčírny minerálních vod, kterou chtěl obnovit ruský investor. Místní jsou naštvaní. Roky čekali, až někdo zadluženou obec povede, a teď jsou zase na začátku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obec Prameny

Obec Prameny | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

„Je to hrozné. Je tady pár lidí a neumí se domluvit,“ říká paní Alena, která v Pramenech bydlí už desítky let. Situace, která se neustále opakuje, se jí nelíbí. „Nejlepší je zalézt domů, o nikoho se nestarat a s nikým se nebavit, protože se to hned otočí proti vám,“ doplňuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Prameny na Chebsku se opět připravují na volby. V obci natáčela Andrea Strohmaierová

Podle ní je také problém v tom, že před volbami se vždy do obce snaží přihlásit lidé, kteří s Prameny nemají nic společného. „To je Pražák, teď se sem přihlásil, aby mohl jít do kandidátky,“ je přesvědčená paní Alena.

Místní lidé si myslí, že za rozpadem zastupitelstva je projekt stáčírny minerálních vod, který v minulosti obec zadlužil. Obnovit ho chce ruský investor, který v obci navíc odkoupil většinu pohledávek. Opozici ale vadilo, že plány investora nikdo politikům nepředložil. A rovnou mělo dojít na schvalování stáčírny do územního plánu.

Podle pana Karla by ale stáčírna Pramenům hodně pomohla. „Když nebude přímo v obci, obec by z toho mohla něco mít.“ K volbám půjde, je ale naštvaný. „Už byly rozjeté různé aktivity, takhle nám ta skupina zase podrazila nohy.“

Do voleb se přihlásila dvě sdružení nezávislých. Vítěze hlasování čeká starost o devadesátimilionový dluh.

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme