Obyvatelé Varnsdorfu demonstrovali v Praze

Protesty proti Romům se ze Šluknovského výběžku přesunuly do Prahy. Proti diskriminaci naruby přijeli do metropole demonstrovat obyvatelé Varnsdorfu. Jejich protest provázely na Palackého náměstí a později před Úřadem vlády slovní přestřelky s antifašisty. Policisté celou dobu - i během neohlášeného pochodu - udržovali obě skupiny od sebe. Z každého tábora byl zadržen jeden muž.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrující z Varnsdorfu před Úřadem vlády | Zdroj: ČTK

Varnsdorfští dorazili v bílých tričkách s nápisem ‚Přežili jsme Varnsdorf, přežijeme všechno‘.

„Kupte jim barák, vemte si je sem. Tady je práce dost, ať jdou dělat,“ vykřikovala jedna z účastnic. Dále skupina varnsdorfských občanů skandovala opakovaně heslo ‚My nejsme rasisti‘.

Přehrát

00:00 / 00:00

Alžběta Havlová podává souhrnné informace o demonstraci obyvatel Varnsdorfu v Praze

Po verbálních potyčkách zabránil střetům antikonfliktní tým a policie, která obě skupiny oddělila kordonem. Poté se Varnsdorfští spolu s pravicovými radikály vydali na předem neohlášený pochod k sídlu vlády. Jejich odpůrci je následovali po druhém břehu Vltavy. Zasahovat museli těžkooděnci.

Slovními potyčkami před Úřadem vlády celá akce vyvrcholila. Tam se Varnsdorfští bránili nařčení z rasismu. Obě skupiny se nakonec shodly na jediném hesle: ‚Práci pro Romy‘.

Alžběta Havlová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme