Očkování kvůli kontaminované vodě dostala v Bubenči a Dejvicích více než polovina dětí

V Praze 6 končí termín povinného očkování dětí proti žloutence. Vakcinaci nařídili hygienici jako preventivní opatření po kontaminaci vody v Dejvicích a Bubenči. Vakcínu mělo dostat asi 4000 dětí ze zasažených oblastí. Podle předběžných údajů hygieny přišla k lékaři víc než polovina z nich.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doping (ilustrační foto)

Doping (ilustrační foto) | Foto: Anna Jadrná | Zdroj: Český rozhlas

V období mezi 5. a 12. červnem dostalo vakcínu 2051 dětí. Uvedli to hygienici ve zprávě, kterou zveřejnili na svém webu.

V ní také uvádějí, že kvůli kontaminované vodě vyhledalo ošetření přes čtyři tisíce lidí. „Epidemiologická situace v lokalitě Prahy 6 je klidná,“ uvedli hygienici.

Voda v Praze je podle nich v současnosti pitná bez omezení.

Ke kontaminaci došlo na konci května. Způsobila ji zřejmě odpadní voda, která pronikla do vodovodního řadu poškozeným slepým ramenem z roku 1925, které nebylo zaneseno v mapách, a vodohospodáři o něm proto nevěděli.

Obyvatelé části Prahy 6 byli od neděle 24. května do čtvrtka 28. května bez pitné vody. Náhradními zdroji jim po tu dobu byly přistavené cisterny. Událost postihla asi 32 tisíc lidí.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme