Od probíhajících jarních prázdnin si hygienici slibují pokles nemocnosti

Jarní prázdniny škodí virům a bakteriím. Jakmile děti přestanou chodit do školy, okamžitě poklesne nemocnost. Na to už se těší třeba hygienici v Jihomoravském kraji, kde chřipková epidemie kulminuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lanovka | Foto: Klára Stejskalová

Jihomoravští hygienici považují současnou chřipkovou epidemii za nejhorší během posledních pěti let.

„Já mohu mluvit jen za jižní Moravu, ale podle signálů z jiných krajů je ta situace obdobná po celé republice. I když s regionálními rozdíly, ale má to logiku, protože se to přelilo ze západu sem k nám do našich regionů,“ říká Renata Vaverková z krajské hygienické stanice.

Právě jarní prázdniny bývají v tomto období důležitým faktorem, který může zamezit dalšímu rozšiřování mezi děti, které bývají hlavními nositeli chřipky, i když jisté to není.

Přehrát

00:00 / 00:00

S hygieniky natáčela redaktorka Gabriela Grmolcová.

„Chřipka se velmi těžko předpovídá, ale s ohledem na to, že v Jihomoravském kraji jsou prázdniny a podle toho, jaký je vývoj, prázdniny obvykle mívají utlumující vliv na výskyt akutních respiračních chorob včetně chřipky,“ doplňuje hlavní hygienik jižní Moravy Jan Mareček.

Podobný vývoj se očekává i v ostatních krajích. Například ve Zlínském, kde nemocnost zatím stále roste a jarní prázdniny tam začínají 25. února.

Gabriela Grmolcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme