Odboráři v Poldi Kladno hodinu stávkovali kvůli zpožděným mzdám

Odboráři kladenského ocelářského závodu Poldi vyhlásili na odpoledne hodinovou výstražnou stávku. Nedostávají totiž včas výplaty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hodinová výstražná stávka odborářů z ocelárenského podniku Poldi proti pozdnímu vyplácení mezd | Zdroj: ČTK

Odbory v Poldi Kladno jsou ve stávkové pohotovosti čtyři měsíce. Jeden protest uspořádaly už 26. června.

Nakonec ale firma těsně před tím všechny mzdy vyplatila, proto se tehdy zaměstnanci jen poklidně sešli na nádvoří závodu s generálním ředitelem.

V letních měsících se ale některé zase zpožďovaly, a to i o dva týdny. Podle firmy to bylo dané tím, že jí odběratelé včas neplatili faktury.

Dnes chtěli být odboráři důraznější. Hodinové výstražné stávky se zúčastnily zhruba dvě stovky z asi 400 zaměstnanců.

„Vedení pořád slibuje nápravu, ale náprava není žádná," uvedl předseda Základní organizace Hutě Poldi Richard Mosr. Další možnou formou protestu, pokud se situace nezlepší, by podle něj mohla být osmihodinová celodenní stávka. "Ale vždy je to rozhodnutí odborářského výboru," dodal.

Personální ředitel Poldi Antonín Čimera novinářům potvrdil, že příčina zpožďování výplat je v nedostatku peněz, které by měly být k dispozici. "Vedení podniku si tento nedostatek uvědomuje a dělá veškeré kroky, aby k tomu nedocházelo. Snaží se navýšit počet zakázek a tím navýšit množství peněz," řekl Čimera.

Výroba by se podle něj v příštích měsících měla navyšovat a během dneška či nejpozději v pondělí by podnik měl začít rozesílat srpnové výplaty.

ČTK, A.Rokosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme