Odborníci nabízejí v Plzni odhad hodnoty uměleckých děl zdarma

Obrazy, sochy, šperky, sklo, porcelán nebo další umělecké předměty a starožitnosti se najdou téměř v každé domácnosti. Často ale jejich majitelé vůbec netuší, jakou hodnotu mají. Právě pro ně pořádá prestižní aukční dům dnes a zítra v plzeňském hotelu Central bezplatné poradenské a konzultační dny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starožitnosti | Foto: Ladislav Bába

Odborníci z aukčního domu zájemcům, kteří vlastní nějaké umělecké dílo, poradí, jestli jde o předmět vhodný k aukci nebo případně pro komisní prodej, posoudí, jakou má cenu a jakou má vlastník šanci, že svůj kousek v aukci úspěšně prodá.

„Je možné přinášet výtvarné umění, staré starožitné šperky, je možné se obracet na konzultace také s užitým uměním, to znamená sklo, porcelán, případně staré tisky,“ říká ředitelka pražské pobočky aukčního domu Mária Gálová.

„Pokud někdo vlastní zajímavý kvalitní starožitný nábytek, je také možné přinést fotografii a obrátit se na experty aspoň takto s prvotním zájmem,“ doplňuje a zároveň upozorňuje, že by mělo jít o kvalitní díla.

Přehrát

00:00 / 00:00

O odhadování ceny starožitností informovala reportérka Monika Zettlová

„Určitě je důležité si uvědomit, že do aukcí se nezařazují prodeje předmětů, které vidíme běžně v bazarech, ve vetešnictvích, v různých starožitnostech lokálního typu,“ upozorňuje Gálová a dodává:

„Vždycky by to měly být předměty, které jsou špičkové a kvalitní, to znamená většinou autorské, o kterých minimálně jejich majitelé mají základní povědomí o tom, že je to opravdu věc, která má svou hodnotu.“

Pokud se majitel rozhodne k prodeji uměleckého díla, které bude vhodné pro aukci, sepíše aukční dům s majitelem smlouvu a dílo prodá na některé ze svých příštích aukcí.

Experti aukčního domu budou zájemcům v plzeňském hotelu Central k dispozici dnes i zítra vždy od 10 do 17 hodin.

Monika Červená Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme