Odborníci vyberou návrh na obnovu Průmyslového paláce

Odborná komise by dnes měla vybrat vítězný architektonický návrh na obnovu Průmyslového paláce na pražském Výstavišti. Levé křídlo budovy shořelo v říjnu 2008, a kvůli sporům o vyplacení pojistky se s obnovou stavby stále nezačalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky z levého křídla Průmyslového paláce | Foto: Dana Josefová

Do soutěže bylo přihlášeno 11 návrhů. Komise je bude posuzovat anonymně a jména autorů se dozví až po skončení výběru. V porotě jsou jak zástupci České komory architektů, tak lidé z magistrátu.

Odborníci budou hodnotit kvalitu celkového řešení, autentičnost provedení a navrhované materiály. Tři nejlepší návrhy získají finanční odměnu. Následovat bude výběrové řízení na zhotovitele stavby.

Finance na obnovu paláce by měly jít z pojistky, o kterou ale magistrát vede spor se společností Incheba, která je nájemcem areálu celého Výstaviště.

Průmyslový palác před požárem | Foto: www.pis.cz/

Ekonomickou analýzu vypracuje nově najatý tým právníků a o dalším postupu chce rada města definitivně rozhodnout 15. června.

Marika Táborská, Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme