Odemykání řeky Jizery doprovázelo slavnostní otevření nové cyklostezky

V Českém ráji definitivně skončila zima a začala letní sezóna. Zahájili ji tam vodáci tradičním odemykáním Jizery. Kromě řeky se navíc letos otevírala po zimě také úplně nová trasa pro cyklisty a pěší turisty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodáci těsně před vstupem do raftů a vyplutím | Foto: Pavel Pavlas

„Řeka Jizera je odemčená! Všichni do lodí! Všichni do vody, na pádlboardy, kanoe, rafty, to je úplně jedno, ale každopádně pojďte pokřtít Jizeru!“ raduje se moderátor.

Hladinu řeky zčeřil jako tradičně každé jaro velký zlatý klíč, který symbolicky odemkl Jizeru pro vodáckou sezonu.

Do vody vypluly kánoe, rafty a také odvážlivci na takzvaných pádlbordech, které se podobají surfům, a odstartovaly tak první letošní závod na Jizeře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Odemykání Jizery a nové cyklostezky se účastnila reportérka Šárka Škapíková

Zatímco dvacítka lodí namířila k jezu, na břehu pokračuje program – slavnostní otevření cyklostezky Greenway.

„Bude průběžný závod koloběžek po dneska otevíraném úseku Greenwaye. Každý si může půjčit koloběžku a bude mu změřený čas. V Líšném bude přestřižena páska a přijede sem odsud delegace na koloběžkách,“ popisuje program pořadatel Martin Bauer.

Kromě koloběžek je možné vyzkoušet lezení v lanovém centru, projít se pohádkovou loukou, střílet z kuše, dát si klobásu a pivo nebo také vyzkoušet lezeckou stěnu.

„Užívejte si sezony tady na Maloskalsku a, kdo chce, půjčte si lodě, běžte do „lanáče“ a vyzkoušejte si všechno sami,“ nabádá návštěvníky Bauer.

Šárka Škapiková, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme