Odolnost obyvatel smogem sužované Karviné prověřilo přerušení dodávek tepla

Obyvatele Moravskoslezského kraje stále trápí smog. Jak vyplývá z údajů Českého hydrometeorologického ústavu, někde je ve vzduchu i více než čtyřnásobek povoleného množství nečistot. Na Ostravsku a Karvinsku stále platí signál regulace. Odolnost obyvatel Karviné nyní prověřilo i přerušení dodávky tepla a teplé vody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídliště | Foto: Karviná

Po celém městě Karviná jsou v těchto dnes cedule s nápisy upozorňující na změny v dodávkách tepla. „V souvislosti s dokončením stavby nového mostu přes řeku Olši budeme provádět přeložku horkovodu. Abychom vaše objekty předehřály, zrušíme předtím noční tlumení dodávek tepla a vy si můžete otevřením radiátorových ventilů nakumulovat více tepla,“ píše se na cedulích.

Obyvatelé karvinských sídlišť, kterých se situace týká, si na zimu nestěžují. „Máme zateplený barák, tak moc ne. Větrat se nesmí, protože je smog,“ řekla Radiožurnálu straší žena.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Karviné natáčel pro Odpolední Radiožurnál reportér Martin Knitl.

Potvrdila tak, že uplynulé dny ve znamení smogu obyvatelé Karviné opět donutily k disciplinovanému nevětrání. Při zavřených oknech neuniká teplo a jeden den se studenými radiátory se podle nich dá vydržet.

„Pokud neklesne teplota pod mínus 10 stupňů, tak to nepoznáme. Jsme už zvyklí,“ uvedl straší muž.

Milan Wagner z teplárenské společnosti přinesl obyvatelům postižených sídlišť dobrou zprávu. Původní odhad, že teplo začne proudit až v pátek, vyměnil za lepší variantu: „Plné obnovení pro Karvinou předpokládáme dříve, již v dnešních hodinách.“

Martin Knitl, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme