Odposlech u miliardových zakázek? V kanceláři pražské radní našli izolepu na skříni

V kanceláři pražské radní Jany Plamínkové (STAN) mohl být ukrytý odposlech. Přišli na to pracovníci bezpečnostní agentury. Ty zavolala sama politička, když si všimla, že se zřejmě hýbalo s nábytkem. Policie však případ odložila. Se zprávou přišel server Aktuálně.cz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

STAN, Starostové a Nezávislí, Jana Plamínková | Foto: Filip Jandourek

„Dvě skříně stojící vedle sebe byly rozpojené, jakoby vyrvané od sebe. A jedna ze skříní se výrazně odklonila od zdi,“ popsala Aktuálně.cz Plamínková. Zaměstnanci bezpečnostní agentury našli v její kanceláři, kde se řeší miliardové městské zakázky, zbytky lepicí pásky, která podle nich držela za skříní odposlouchávací zařízení.

V pracovně se přitom řeší zakázky za desítky miliardy korun. Jen například letošní tendr za svoz odpadu měl hodnotu kolem třinácti miliard korun.

Pozor na zneužívání odposlechů novinářů, varuje policisty Bradáčová

Číst článek

Plamínkovou původně nenapadlo, že by mohla mít v kanceláři odposlech, přesto raději zavolala bezpečnostní agenturu. Ta během prověrky našla na vnější zadní stěně skříně zbytky lepicí pásky. Podle agentury někdo narychlo odposlech sundával, v kvapu zařízení odtrhl, a při tom jednu ze skříní uvolnil tak, že se začala kývat.

„Nechala jsem si proto raději udělat kontrolu kanceláře a požádala odbor bezpečnosti, aby zajistil prohlídku pracovníky bezpečnostní agentury. Ukazovali mi to místo a bylo vidět, že tam bylo cosi přilepené. Byly tam totiž i viditelné obrysy něčeho, co bylo na skříni upevněné,“ řekla radní.

Odposlechy v kancelářích detektivů z kauzy Čapí hnízdo? Trestný čin se nestal, řekla inspekce

Číst článek

Incident je starý sotva pár týdnů. Mluvčí magistrátu Vít Hofman v pondělí potvrdil, že úřad skutečně měl podezření na štěnici, a proto oslovil policii. Ta ale celý případ záhy odložila. „Podezření, že tam má být údajně odposlech, se nepotvrdilo. Policisté to prověřili,“ řekl Aktuálně.cz mluvčí pražské policie Jan Daněk s tím, že našli stejně jako bezpečnostní agentura na skříni už jen zbytky izolepy.

Už minulá magistrátní vláda exprimátora Tomáše Hudečka se obávala nelegálních odposlechů. Bývalý ekonomický náměstek Jiří Vávra měl proto v kanceláři v druhém patře nainstalovanou rušičku. Několikrát si také nechal místnost prohlédnout bezpečnostní agenturou – především proto, že i v jeho kanceláři vedení města řešilo citlivé soutěže a smlouvy.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme