Odpůrci obchvatu Chebu se sejdou u kulatého stolu se zástupci města a kraje

Bude stát Jihovýchodní obchvat Chebu, nebo ne? Karlovarský kraj coby investor říká, že je stavba důležitá, ale obyvatelé Hájů, kde by silnice měla stát, protestují. Bojí se ničení přírody a velkého provozu. Obě strany se proto dnes sejdou u kulatého stolu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu | Foto: www.kvpoint.cz, Petr Lněnička

Protestní pochody, dopisy a dokonce i žaloby, taková je iniciativa odpůrců stavby Jihovýchodního obchvatu Chebu. Podle nich není silnice důležitá a jde o zbytečné mrhání penězi. Zvláště ve chvíli, kdy už jeden - severní - obchvat města existuje.

„My si myslíme, že bude dostavěna R6 až na pomezí, čili bude vzat půdní fond, budou potřeba prostředky. Ty prostředky by se měly vynaložit tímto směrem a zde se soustředit na opravu regionálních silnic, které již existují,“ říká za odpůrce Karel Tyrpekl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Debaty kolem stavby Jihovýchodního obchvatu Chebu sleduje Andrea Strohmaierová

Jenomže Karlovarský kraj jako investor a také město obchvat jednoznačně chtějí. Důvodem je přetížená doprava v centru Chebu.

„Sníží se dopravní toky v ulicích 17. listopadu a Evropská, sníží se tam hluk, třesy, prašnost, emise z dopravy, to je jedna věc.“

„Druhá věc, i pro občany Hájů to může mít určité přínosy, když pojedou do Karlových Varů nebo do Německa, tak nemusí projíždět celým městem nebo částí města, ale mohou se velmi snadno dostat na obchvatovou komunikaci,“ dodává starosta Chebu Pavel Vanoušek z ČSSD.

Navíc Jihovýchodní obchvat je v územním plánu města zanesený už zhruba 20 let. Politici tak nechápou, proč se někteří lidé probudili až teď. Nic ale není jisté.

Obchvat má stát zhruba 400 milionů korun. Karlovarský kraj by měl získat dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad. Ten je ale stále pozastavený. Je tedy možné, že nakonec ani ke stavbě nedojde. A co se poničených a nebezpečných silnic týče? Hejtmanství slibuje, že pokud bude stát obchvat, budou opravené i tyto vozovky.

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme