Odpůrci spalovny v Rybitví vyzývají k účasti na veřejném projednávání

Široká veřejnost dnes může zasáhnout do budoucnosti spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví. Veřejně se bude projednávat dokumentace vlivu stavby na životní prostředí. Odpůrci spalovny vyzývají k co největší účasti lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spalovna v Rybitví dnes | Foto: Občanské sdružení Stop spalovně

Spalovnu chce postavit společnost AVE CZ v areálu chemičky Synthesia, proti výstavbě jsou desetitisíce občanů i okolní města a obce. Náměstek primátora města Pardubic Michal Koláček věří, že se nakonec podaří záměru zabránit:

"Chtěl bych všechny, komu není lhostejné to, co dýchá, v jakém městě žije, aby na toto projednání přišli a vyjádřili svůj nesouhlas se spalovnou. Jsme dohodnuti, že na projednávání půjde celé vedení města vyjádřit s touto stavbou."

Přehrát

00:00 / 00:00

Primátor Pardubic Jaroslav Deml argumentuje v Ranním interview Radiožurnálu proti spalovně

"A nedovedu si představit, že by ministerstvo životního prostředí vzalo na lehkou váhu petici, kterou podepsalo takové množství lidí a negativní stanoviska všech samospráv, kterých se to dotýká," dodal Koláček.

Proti je i primátor

"Pardubice a jejich okolí už teď patří k ekologicky zatíženým místům. Máme tady chemičky Paramo, Synthesii - a není žádoucí, abychom chtěli za humny znečišťovatele dalšího, řekl v Ranním interview Radiožurnálu primátor Pardubic Jaroslav Deml.

"Jen naprostý ignorant by si mohl myslet, že z komína spalovny nebezpečného odpadu bude vycházet neškodná pára." Primátor také připomněl, že spuštění spalovny by znamenalo i další dopravní těžkosti, přitom se region potýká s nedostatky v silniční síti.

"Doufám, že ministerstvo na základě negativních připomínek a petice, kterou podepsala 45 tisíc lidí, projekt odmítne," zdůraznil Deml. V opačném případě pak nevylučuje soudní cestu.

Milan Kopp, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme