Odpůrcům akvaparku v Jeseníku chybí už jen několik stovek podpisů na vyhlášení referenda

Skupina odpůrců akvaparku v Jeseníku pokračuje v boji proti jeho stavbě. Do 25. července by chtěl Petr Laštovica z přípravného výboru předložit jesenickým zastupitelům podpisy potřebné k vyhlášení referenda. Chybí už jen 500 podpisů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aquapalace Čestlice | Foto: Jindřich Jeníček

„Uděláme poslední tah a opravdu se rozejdeme mezi lidi, abychom nasbírali posledních pár stovek podpisů,“ říká Laštovica. Zajistit chybějící podpisy chce během dvou týdnů.

Odpůrcům akvaparku vadí zejména to, že by zařízení město velmi zatížilo. V následujících 15 letech by na něj správa Jeseníku musela odvádět z rozpočtu, jak vyplývá z poslední finanční analýzy, průměrně deset milionů korun ročně. Odborníc do této částky započítali provozní ztrátu, splátku úvěru i rezervu na údržbu.

Plán už spolkl 20 milionů korun. V těchto dnech běží výběrové řízení na dodavatele. Ještě před zahájením stavby má město zaplatit milion za přeložku vysokého napětí.

Místostarosta Libor Halas (Mladí pro Jeseník) proto chtěl zastupitelům navrhnout, aby referendum vyhlásili sami. Nakonec se ale rozhodl jinak.

„Po krátké debatě a individuálních konzultacích s jinými zastupiteli bylo jasné, že můj návrh by neprošel,“ vysvětlil Halas.

Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme