Odrazky v Blance jsou v pořádku, tvrdí magistrát i Eurovia

Praha řeší další problém s tunelovým komplexem Blanka. Podle Českomoravské asociace dopravního značení jsou na silnici v tunelu padělané odrazky. Magistrát i dodavatel materiálu, firma Eurovia, tvrzení popírá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tunel Blanka | Foto: Filip Jandourek

„Podle dostupných informací a zjištěných skutečností se jedná o falzifikáty vyráběné v ČR bez souhlasu výrobce a držitele patentů, firmy Ennis-Flint z USA,“ napsal podle serveru iDnes předseda asociace Milan Jagoš primátorce.

Podle magistrátu i stavební firmy je ale vše v pořádku. „Po tomto podnětu jsme zhotovitele vyzvali, aby kromě nutných certifikátů také doložil, že použitý materiál v tunelovém komplexu Blanka podléhá potřebným normám, a to jak českým, tak i evropským,“ řekla mluvčí magistrátu Petra Hrubá.

„Společnost Eurovia jakožto zhotovitel nám tyto dokumenty a certifikáty doložila a nemáme tedy jediný důvod se domnívat, že by mělo jít o falzifikát. Toto zařízení lze normálně použít,“ uvádí mluvčí magistrátu.

Obavy o nepravost odrazek vyvrací také dodavatel. „Nemáme žádné indicie k tomu, že by se jednalo o nekvalitní zařízení,“ vzkázala za Eurovii její mluvčí Iveta Štočková.

Posledním avizovaným termínem otevření Blanky byl letošní duben. Kvůli problémům s mokrými kabely ale padl – už popáté. Vyměnit poškozené kabely může podle odhadů trvat měsíce. Aktuální plánovaný termín otevření je v polovině září.

Tunel Blanka | Foto: Český rozhlas

mka, Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme