ODS jde v Českých Budějovicích do opozice

České Budějovice mají koaliční smlouvu. Podepsali ji zástupci politických stran Občané pro Budějovice, TOP 09 a ČSSD. Primátorem bude pravděpodobně opět Juraj Thoma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát města České Budějovice | Foto: Tomáš Adamec

Konkrétní personální obsazení ve vedení radnice a kompetence se ještě budou v následujících dnech dojednávat, už teď je ale podle Juraje Thomy jasné, že se budou měnit pravidla ohledně ekonomického chodu Českých Budějovic.

„Tématem, který je ale společný pro celou republiku, je změna systému zadávání veřejných zakázek směrem k absolutně otevřenému systému a ke změně stávajících pravidel. Na tom jsme se shodli a je tomu věnována poměrně velká pozornost v návrhu programových priorit. Druhou zajímavou věcí je, že koaliční partneři se přihlásili k revizi smluvních vztahů, které má město uzavřeno na dlouhodobé dodávky různých typů služeb,“ doplnil Thoma.

Koalice Občanů pro Budějovice, TOP 09 a ČSSD se také dohodla, že se nebude privatizovat žádný větší majetek města, jako například dům kultury Slavie, který by naopak spolu s divadlem měl projít rekonstrukcí a rovněž by měl v Českých Budějovicích být postaven nový hospic.

Filip Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme