ODS napadla výsledek voleb v Krupce, mělo se kupčit s hlasy

Občanští demokraté dnes u Krajského soudu v Ústí nad Labem podali návrh na zneplatnění komunálních voleb v Krupce na Teplicku. V návrhu si stěžují na údajné nakupování voličských hlasů. Volby se přitom předminulou sobotu v Krupce opakovaly právě kvůli tomu, že se tam loni za voličské hlasy platilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krupka volby | Zdroj: ČTK

V případě, že by soud zrušil výsledky opakovaných voleb, pro město by to znamenalo další období nejistoty. „Jsme si toho vědomi,“ říká starosta Krupky za ODS Milan Puchar, který sám už dříve podobným způsobem volby napadl. Teď se k jeho postoji přidala i celá strana.

„Nebude zastupitelstvo, nebude schválen rozpočet. Tento rok je ale stejně pro Krupku ztracený, protože pokud by se sešlo zastupitelstvo – nejprve bude ustavující, to bude v červnu a o rozpočtu se bude diskutovat do září, října, takže na podzim a v zimě už se nedá naprosto nic zachránit, udělat,“ připouští Puchar.

Kromě období bez rozpočtu by město pak ani nemohlo žádat o dotace na projekty, na které by chtělo od státu přispět.

„Pokud by se ustanovilo zastupitelstvo města, samozřejmě se dá požádat o nějaké dotace. V tuto chvíli ale nevidím vypsané žádné dotační tituly, žádné takové, které by se městu hodily. To ale nic nevylučuje. Všechno se dá dohonit letos na podzim nebo na začátku příštího roku,“ doufá Puchar.

O návrhu na neplatnost voleb musí soud rozhodnout do dvaceti dnů.

Jan Bachorík, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme