Odškodnění za únik chloru ve Varech už po městě požaduje deset lidí

Deset lidí už požaduje po Karlových Varech odškodnění za víkendový únik chloru v městském bazénovém centru. Kvůli chybě dvou pracovníků bazénu museli hasiči areál evakuovat. V nemocnici následně ošetřili víc než 20 lidí. Způsob odškodnění vedení města teprve zvažuje. Policie případ stále vyšetřuje kvůli podezření z obecného ohrožení. Správa bazénu už jeho provoz obnovila. Někteří lidé ale v jeho kvality ztratili důvěru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z nového bazénu v Karlových Varech opět unikl chlor | Foto: HZS Karlovarského kraje | Zdroj: ČTK

Panika, desítky hasičských a sanitních vozů. Tak vypadalo v sobotu odpoledne nové karlovarské Bazénové centrum. Koupající se lidi vyhnal z vody únik chloru.

„Přišla plavčice a zapískala, že máme jít okamžitě všichni pryč. Nadýchal jsem se trošku nosem, cítil jsem to a hrklo ve mně, že je to nějaký plyn. Utekli jsme nouzovým východem,“ vzpomíná na mimořádný zážitek čtrnáctiletý Filip, který lékaře vyhledat nemusel.

Do nemocnice ale odvezly sanitky více než 20 lidí. Jen tři z nich měli ale potíže vážnější, dodává za zdravotníky Bára Silná.

Přehrát

00:00 / 00:00

Město Karlovy Vary přemýšlí, jak odškodnit ošetřované plavce, potrestáni budou dva zaměstnanci Bazénového centra

„Nikdo z hospitalizovaných pacientů nebyl v ohrožení života, lékaři si je ve své péči nechali z preventivních důvodů.“

Situaci začala ihned vyšetřovat policie pro podezření z obecného ohrožení. Původně si správa bazénu myslela, že jde o chybu techniky. Skutečný viník nehody je ale jinde.

„Lidský faktor a chyba dvou zaměstnanců,“ říká šéf bazénového centra Romana Malečka s vysvětlením, že jeden z pracovníků zastavil přívod do bazénu u tobogánu a při předání služby kolegovi na to zapomněl. Nahromaděný chlor pak do prostoru unikl. Viníkům teď hrozí postih.

„Samozřejmě že ano. Policie to stále vyšetřuje, čekáme. Ale u zaměstnance číslo jedna půjde o finanční krácení, to stoprocentně, možná převedení na jinou funkci, u zaměstnance číslo dva si dokážu živě představit, že to bude okamžitá výpověď.“

Přijdou organizační opatření

Podle vedoucího techniky bazénu Zdeňka Houdka teď přijdou technická a organizační opatření.

„Jako první věc uděláme organizační opatření, aby se tohle už nestalo.“

Město chce vyděšené a ošetřované plavce odškodnit. Zatím přemýšlí, jak. A co říkají na situaci záležitost dnešní návštěvníci bazénu?

„Těžko se k tomu vyjadřovat, ale stávat by se to nemělo,“ říká jeden z nich.

„Potřebovala bych asi ujištění, že to byla třeba nějaká lidská chyba a že už se to nebude opakovat,“ přeje si zase další.

Zdeněk Trnka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme