Ohně při pálení čarodějnic hlídali nejen hasiči, ale i policisté

Kvůli pálení čarodějnic v noci na dnešek byli po celém Česku v pohotovosti hlavně hasiči, filipojakubská noc je pro ně jednou z nejrizikovějších v celém roce. Napilno ale měli i policisté, kteří se starali hlavně o bezpečnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Královéhradečtí strážníci kontrolují jedno z ohnišť, kde lidé pálí čarodějnice | Foto: Ondřej Vaňura

Kromě toho na některých místech hlídali i jiné věci, tak jako strážníci v Hradci Králové. Pro strážníka Lukáše Prokeše a jeho kolegy bylo pálení čarodějnic ve znamení dvanáctihodinové služby.

Na tradičním místě oslav v Hradci Králové u rybníku Biřička kontrolovala hlídka hlavně to, aby lidé nezapalovali ohně v blízkosti městských lesů.

„Dohlížíme na veřejný pořádek v tom smyslu, aby pálení ohňů bylo na jednom místě a aby nevznikaly požáry,“ říká Prokeš.

Mnozí paliči čarodějnic tak museli po strážníkově vyzvání táborák rozdělat jinde, než původně plánovali. Strážníci ale měli na starost i kontrolu podnapilých mladistvých.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Ondřeje Vaňury o policejních kontrolách pálení čarodějnic v Hradci Králové

„Když na první pohled vidíme, že ta osoba může být mladší 18 let, požívá alkohol, provede se dechová zkouška. Pokud bude opilý, půjde k lékařskému ošetření. Když nebude hodně, předá se rodičům a pokračuje to dál podle postupu,“ vysvětluje Prokeš, který za noc nachodil několik kilometrů.

Strážníci na slavící teenagery působili hlavně preventivně. Celkem jich v hradeckých ulicích bylo třikrát víc než obvykle. Možná i proto žádné velké problémy řešit nemuseli.

Ondřej Vaňura, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme