Okolí nádraží ve Studénce se změní. Čekají ho opravy za 21 milionů korun

Auta, autobusy a cestující. Na malém prostoru před studéneckým nádražím se zatím musí najít místo pro všechny. Ještě letos se to má změnit. Radnice investuje do úprav okolí významného železničního uzlu 21 milionů korun, z toho 17 milionů získala z evropských peněz. Vybuduje za ně nové komunikace, autobusové zastávky, informační tabule a hlavně větší parkoviště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Okolí nádraží ve Studénce čekají opravy za 21 milionů korun | Foto: Jana Jeckelová

„Dělal jsem osobní pokladnu, pak vozovou službu, telegrafistu a výpravčího v dopravní kanceláři. Postaru, to víte, to je roků,“ říká 83letý Miroslav, který míří o holi na autobusovou zastávku.

V zaměstnání na nádraží ve Studénce kdysi prožil několik let. Ještě pamatuje dobu, kdy cihlová vodárenská věž za kolejemi, která půjde kvůli rekonstrukci k zemi, sloužila parním lokomotivám.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na studéneckém nádraží natáčela redaktorka Jana Jeckelová.

„Napustila vodu. Parní lokomotivy musely mít v kotli zásobu vody,“ vzpomíná Miroslav.

Před nádražím zastavuje autobus. Vyskakuje z něj malý chlapec, který se drží dědečka za ruku. Pan František jezdívá z nádraží ve Studénce často. V prostoru před budovou podle něj nebývá zrovna bezpečno, změny proto vítá.“

„Bude to prima, protože tu jezdí hodně autobusů. Je to tady na těsno. Jak jezdí lidi z práci, vidíte, že těch aut tady je hodně.“

Pohodlnější parkování bude zásadní změnou.

Okolí nádraží ve Studénce čekají opravy za 21 milionů korun | Foto: Jana Jeckelová

„Když se podíváte do přednádražního prostoru, na jednom malém prostoru tady parkují auta, zastavují tady autobusy a lidé tu čekají na osobní přepravu,“ říká Lucie Matušová ze studénecké radnice.

V okolí nádraží proto vznikne okolo šedesátky parkovacích míst. Radnice pamatuje také na cyklisty, kteří si kola mohou zatím zamknout jen ke stromu, a nechá vybudovat úschovnu i cyklostezku.

„Mělo by to přinést zkvalitnění v propojení jak osobní, vlakové i autobusové dopravy. Lidé by měli být informováni o odjezdech vlaků a navazujících spojích. Občané už se nebudou střetávat s osobní dopravou a zabráníme vzniku nějaké nehody,“ upřesňuje Matušová.

Vše má být hotovo na konci letošního roku.

Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme