Okolo Hloučely v Prostějově se mohou prohánět kolaři, mají novou cyklostezku

I když datum v kalendáři láká spíše k oprašování lyží nebo bruslí, v Prostějově se rozhodli udělat radost cyklistům. Otevřeli jim novou cyklostezku okolo říčky Hloučely. Plánovali ji dokončit už na podzim, práce ale zdržely problémy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklistika - pražská cyklostezka. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

„Líbí se mi, je to pěkné,“ pochvaluje si novou cyklostezku okolo Hloučely František Peka.

Přestože je prosinec, vytáhl kolo a vyrazil novou trasu vyzkoušet. Ve svých pětašedesáti letech je vášnivým cyklistou a ani zima mu v tom nezabrání.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nové cyklostezce mluvila Monika Tomášková

Asfaltová cyklostezka měří dva kilometry a vede od jezdeckého areálu v Prostějově směrem k Mostkovicím.

Podle Tomáše Chromčíka z firmy, která cyklostezku stavěla, museli původně plánovanou trasu upravit kvůli ochrannému pásmu vysokotlakého plynového potrubí a zbudování opěrné stěny.

Cyklostezka okolo Hloučely se v Prostějově připravuje už třináct let. Její vybudování stálo město téměř devět a půl milionu korun a podle náměstka primátora Zdeňka Fišera z ČSSD si dovolit si ji mohli dovolit díky dotaci:

„Na tuto cyklostezku byl dotační titul z regionálního operačního programu. Dostali jsme 7,8 miionu korun.“

Trasa, která vede biokoridorem Hloučela, by časem měla ústit až u Plumlovské přehrady, jestli ale opravdu vznikne, to už ale bude záviset na vedlejších Mostkovicích.

Monika Pustovková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme