Olomouc – Slavonín chystá soukromý dům pro seniory. Město na něj prodá pozemky

Zbrusu nový dům pro seniory s kapacitou zhruba 80 osob by měl vyrůst v Olomouci - Slavoníně. Pro stavbu domova město nabízí k prodeji vlastní pozemek. Fungovat by mohl začít za dva roky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům pro seniory (ilustrační foto)

Dům pro seniory (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Na sousedním pozemku, který chce vedení města provozovateli pronajmout, by pak mělo vzniknout potřebné zázemí domova pro seniory.

Výstavba i provoz sociálního zařízení bude v režii soukromého investora a zřizovatele. Náklady na výstavbu domova, jehož hlavní část by měly tvořit jednolůžkové maximálně dvoulůžkové pokoje, jsou odhadovány na 90 až 110 milionů korun.

Stavební práce by se mohly rozjet na podzim příštího roku a domov začít fungovat v roce 2015.

Přímo ve městě je pouze jeden domov pro seniory, Pohoda Chválkovice, s kapacitou dvě stě lůžek a čekací dobou dva až tři roky.

Město bude vybírat podle nabídkové ceny, harmonogramu přípravy a zprovoznění domova pro seniory, ale i podle ekonomického výhledu jeho provozování.

Nabídky přijímá magistrát do 15. srpna 2013.


Zvětšit mapu

Blanka Mazalová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme