Olomouc bude mít bezbariérovou online mapu

Na webových stránkách Olomouce už začala fungovat online bezbariérová mapa města. Obyvatelům i návštěvníkům, kterým překážky ztěžují běžný život, nabízí novou možnost naplánovat si cestu tak, aby se bariérám vyhnuli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vozíčkáři  - odkaz na bezbariérový vstup - ilustrační foto

Vozíčkáři - odkaz na bezbariérový vstup - ilustrační foto | Foto: Vladan Dokoupil

V online mapě se dá dohledat, kudy hlavní tahy vedou, barevně je odlišena kvalita povrchu, překonatelnost překážky a informace o bezbariérovosti zastávek městské hromadné dopravy.

Výhodou online mapy je možnost její aktualizace, upozorňuje náměstkyně primátora Eva Machová (TOP 09):

„V současné době jsou tam zejména bezbariérové trasy, kde jsou přechody, kde jsou překážky, jak to na území města vypadá. Naposledy jsme upravovali Lazeckou ulici, kde byl zprovozněn nový bezbariérový přechod.“

„Nyní připravujeme tu část od Střelnice směrem nahoru, Ladova ulice. Máme vše připravené pro předložení k projednání i do Prahy pro získání finančních prostředků,“ dodala Machová.

Ostrý provoz online bezbariérové mapy Olomouce začne v únoru. Budou tu také data o přístupnosti turistických cílů, veřejných služeb a dalších důležitých objektů. Mapy jsou k dispozici také v tištěné podobě v informačním centru.

Za projekt Bezbariérová Olomouc získalo město už několik ocenění. Naposledy v roce 2011 cenu Evropské komise za využití informačních a komunikačních technologií pro osoby se zdravotním postižením.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme