Olomouc nasadí starší strážníky do ostrahy hřbitovů či jednání komisí

Mají pár let do důchodu a už nejsou tak fyzicky zdatní jako dřív. Starší strážníci olomoucké městské policie teď budou sloužit v městské ostraze. Za úkol mají pohlídat radnici a hřbitov nebo asistovat u jednání komisí. Do nového projektu chce Olomouc zapojit strážníky, kteří slouží déle než 15 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jihlavští strážníci Vladimír Dufek a Miroslav Šuhaj | Foto: Lucie Maxová

„Ze strany členek přestupkové komise je to vítáno, protože kolikrát se tam dějí dost závažné situace,“ říká olomoucký strážník Ladislav Přidal.

Je mu pětapadesát a u policie slouží už dvacet let. Tento týden si poprvé vyzkoušel místo ostrahy, pomáhal u přestupkové komise. S nápadem přišlo vedení olomoucké radnice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Starší strážníky chce Olomouc nasadit do takzvané ostrahy. O novinku se zajímala Barbora Taševská

„Zaměřili jsme se na otázku našich strážníků, kteří už dosahují vyššího věku, ale do odchodu do důchodu jim ještě nějaká léta zbývají. Proto jsme rozhodli zavést ostrahu,“ vysvětluje primátor města Antonín Staněk (ČSSD).

Strážník Ladislav Přidal proti nasazení v takzvané ostraze nic nenamítá. „Myslím si, že pro strážníky, kteří už mají odsloužené nějaké ty roky a jsou staršího věku, je toto vhodné,“ míní.

Do ostrahy budou podle mluvčí městské policie Vladimíry Markové nasazováni ti strážníci, kteří slouží déle než 15 let. „Smyslem této ostrahy je přispět k pocitu bezpečí,“ zdůraznila mluvčí.

Hlídat by v budoucnosti strážníci měli i budovu radnice nebo městské hřbitovy. Pravomoci přitom budou mít stejné jako dosud.

ČRo, Barbora Taševská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme