Olomouc obnoví slevy na jízdném pro dárce krve se Zlatou Janského plaketou

Olomouc zůstane jediným městem v Olomouckém kraji se zlevněným jízdným pro držitele Zlaté Janského plakety. Zhruba 1700 lidí by mohlo získat slevu od poloviny příštího roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Akce Darujte krev s Českým rozhlasem, která se koná při příležitosti Světového dne dárců krve.

Akce Darujte krev s Českým rozhlasem, která se koná při příležitosti Světového dne dárců krve. | Foto: Filip Jandourek

Slevy město zrušilo v polovině loňského roku na základě doporučení koordinátora integrovaného dopravního systému.

Olomoucká radnice pak neúspěšně prosazovala tuto slevu plošně v celém kraji. Ostatní města ale neprojevila zájem. Olomoučtí radní proto zlevněné jízdné obnoví.

Držitelé Zlaté Janského plakety mohou svůj nárok uplatnit formou „Kapka pasu“ v ceně 300 korun za rok v zóně 71 Olomouc.

„Budeme jednat s Olomouckým krajem o podílu kompenzace kraje a statutárního města. Předběžně je dohodnuto, že to bude 50 procent z našeho rozpočtu a 50 procent z rozpočtu Olomouckého kraje,“ říká náměstek primátora Ivo Vlach z TOP 09.

„Poté, co dohodu uzavřeme, očekáváme, že sleva může vstoupit v platnost v polovině roku, to znamená k 1. červenci 2013,“ předpokládá Vlach.

Medaile Jana Janského je ocenění pro bezpříspěvkové dárce krve, které uděluje Český Červený kříž. Zlatou medaili získají dárci za 40 bezpříspěvkových odběrů. V současné době je v Olomouci zhruba 1700 držitelů Zlaté Janského plakety.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme