Olomouc připravila pro seniory tři týdny plné akcí. Mohou se bavit i sportovat

S předstihem a aktivně slaví v Olomouci Den seniorů. Exkurze, koncerty, divadla, soutěže a pohybové aktivity čekají na zájemce až do začátku října. Program má upozornit na témata související se stárnutím a problémy, které seniory trápí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Seniorská olympiáda v Prachaticích | Foto: Václav Malina

Sportovně založený Zdeněk Konečný využil nabídky instruktorů a v olomouckých parcích se s ostatními členy klubu seniorů v Karafiátově ulici pustil do cvičení.

„Chci jít na brusle a pak se tady projdeme s krokoměrem. Mám ho sice doma, ale tady je to profesionální,“ říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mezi aktivní olomoucké seniory se vydala reportérka Blanka Mazalová

A skvělou náladu získala při cvičení s flexibary v parku i Beatrice Makuder.

„Mám dobrou náladu, jak kdybych si dala sedmičku moravského vína. Doufám, že mi to chvilku vydrží,“ pochvaluje si.

Bolívají ji záda, a tak sama sobě dala slib, že bude cvičit častěji. A to i na hřišti pro dospělé s posilovacími stroji ve Smetanových sadech.

Hřiště je volně přístupné každý den, takže je podle Zdislava Dolečka z olomouckého magistrátu škoda, že ho senioři, nejen na bolavá záda, nevyužívají víc.

„Ve světě jsou hřiště pro dospělé celkem běžná, velmi se to využívá. Já jsem si tak říkal, čím to asi je, že u nás se to tolik nevyužívá, tak možná je to rozhýbe k tomu, aby to využívali častěji a aby po tom neskákaly jenom děti,“ věří Zdislav Doleček.

V nabídce nechybí ani tanec

Energií nabitý Zdeněk Konečný už se ale těší i na jednu z mnoha akcí v rámci olomouckého Dne seniorů, čtvrteční Podzimní veselici. Rád totiž tančí. „Je to kultura, ale v podstatě i sport. Člověk má pohyb a mě to baví,“ potvrzuje.

Z nabídky akcí pro seniory si můžou zájemci vybírat až do 7. října. Nechybí mezi nimi koncerty, divadla, speciální mše, branný závod nebo jedinečná možnost prohlédnout si armádní archiv, kde v tehdejším vězení seděl legendární generál Lafayett.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme