Olomouc zakáže od ledna podomní prodej. Za porušení zákazu hrozí pokuta až 200 tisíc

Na území města Olomouce bude od ledna zakázán veškerý podomní prodej. Umožňuje to nový tržní řád. Dosud řád zakazoval jen pouliční prodej v některých lokalitách města. Podle olomouckých radních má toto opatření zabránit obtěžování lidí ve městě. Stejné nařízení přijal loni například Přerov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podomní prodejci zazvoní u každých dveří | Foto: Vladan Dokoupil

„Je to téma, které je diskutováno v mnoha městech České republiky v souvislosti s častým obtěžováním občanů touto formou prodeje - seniorů, starší populace, která je často předmětem nabídek tohoto typu i s jakýmisi riziky zneužívání a podobně,“ říká olomoucký primátor Martin Novotný (ODS).

Dosud platil zákaz pochůzkového a pouličního prodeje ve vytipovaných lokalitách města – na náměstí, v ulicích v centru nebo okolí vlakového a autobusového nádraží. Zákaz zůstává v platnosti i v rámci nového tržního řádu.

„Já to neschvaluji. Mně i děcka říkají, abych nikomu neotvírala,“ vyjadřuje svůj odpor k podomnímu prodeji 81letá Olomoučanka Anna Krausová. Sama má smutné zkušenosti: „Zůstali jsme venku pod pergolou a ona chtěla pořád dovnitř. Nakonec přišel známý a ten ji musel normálně vyhodit.“

A má radu, jak si s podomními prodejci poradit: „Když si člověk chce něco koupit, tak si to koupí ve městě.“

Za porušení zákazu podomního prodeje v Olomouci hrozí pokuta až 200 tisíc korun. Kontrolu má na starosti městská policie a živnostenský odbor.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme