Olomouc zve ke světelným projekcím na historických budovách

V centru Olomouce dnes večer začne Festival světla a videomappingu. Potrvá do soboty. Videomapping je směr vizuálního umění, které využívá projekci například na fasády domů. Během akce v hanácké metropoli bude na zdejším Horním náměstí speciálně osvětleno devět objektů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Video mapping během akce Září Zlín | Foto: JSFABB

Poprvé v České republice se bude právě v Olomouci konat i klání ve videomappingu, kterého se zúčastní tuzemský, polský a maďarský tým, uvedl ředitel přehlídky Kamil Zajíček:

"V tom, že se vystřídají tři soutěžní celky, je náš festival výjimečný. Lidé tak budou moci vidět každý den novou světelnou kreaci na jiné budově. Protože zatím žádná podobná akce v okolí není, tak ty týmy do své show dají úplné maximum."

"My jsme si také uvědomili, že světlo nemohou vnímat úplně všichni a proto jsme se rozhodli udělat vůbec první videomappingovou projekci, která bude přenášena prostřednictvím rozhlasu," dodal Zajíček.

Schweiz Tourismus, Radka Kvasničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme