Olomoucká botanická zahrada nabízí přehledný webový katalog exponátů

Kdo patří mezi obdivovatele rostlin a občas si zajde do olomouckých sbírkových skleníků nebo do vedlejší univerzitní botanické zahrady, nemusí už složitě bloudit a hledat svou oblíbenou květinu. Botanici a geoinformatici z Univerzity Palackého v Olomouci právě dokončili speciální web.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Botanická zahrada v Oloumouci

Botanická zahrada v Oloumouci | Foto: www.pampeliska.eu

Evidenci, podrobný popis i fotografie rostlin a dřevin v olomoucké univerzitní botanické zahradě a sbírkových sklenících lze nyní najít na speciálním informačním webu.

Nabízí český i latinský název rostliny, přesné umístění v zahradě nebo ve sklenících, vždy několik fotografií hledané rostliny i její části a nechybějí ani údaje o možném využití v potravinářství nebo jiném průmyslovém odvětví.

„Přímo na webových stránkách uvidíte zmapovanou jak naši botanickou zahradu, tak přilehlé sbírkové skleníky flory. Každá rostlina tam má svou tečku, číslo. Kliknutím na tečku si můžete zobrazit podrobný popis rostliny i několik fotografií,“ popisuje vedoucí botanické zahrady David Cigánek, jak informace jednoduše získat.

Přehrát

00:00 / 00:00

O internetovém projektu olomoucké botanické zahrady informovala reportérka Blanka Mazalová

Evidence je bohatá - obsahuje na 350 dřevin a 150 druhů rostlin. Ve sbírkových sklenících se jedná o dalších zhruba 800 tropických a subtropických rostlin. Příště si už sami můžete najít informace o jedné ze vzácných rostlin, kterou se botanická zahrada pyšní - o nenápadném pryšci bahenním.

„Je to náš nejvyšší druh pryšce, který běžně může dorůstat až ke dvěma metrům. Ale je to druh vzácný. Lokalit v České republice není příliš mnoho, mizí,“ říká Cigánek.

Informační systém je dostupný každému, kdo má přístup na internet. Nejvíc ho ale využívají studenti Univerzity Palackého. Botanická zahrada je nejstarší na Moravě a najdete v ní zhruba 1500 druhů rostlin.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme