Olomoucká fakultní nemocnice má modernější babybox

Ve Fakultní nemocnici Olomouc mají nový, modernější babybox. Schránka, která slouží k ochraně života dětí, jež se jejich matky rozhodnou tajně odložit, nahradila starší box, který v nemocnici fungoval od roku 2006 a pomohl zachránit šest dětí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Instalace nového babyboxu ve fakultní nemocnici Olomouc

Instalace nového babyboxu ve fakultní nemocnici Olomouc | Foto: Radka Kvasničková

Babybox přímo komunikuje s monitorem umístěným na novorozeneckém oddělení.

„Babybox byl otevřen, proveďte kontrolu,“ takové hlášení dostane personál, když někdo schránku otevře. Když se pak ve schránce objeví nějaký předmět, hlas oznámí, že je babybox „aktivní“.

Přehrát

00:00 / 00:00

Při montáži nového babyboxu v olomoucké nemocnici natáčela redaktorka Radka Kvasničková

Nová schránka stála čtvrt milionu korun a děti by v ní měly mít komfortnější prostředí. Je klimatizovaná, vytápěná na 28 stupňů a má také řadu pojistek.

„Teď když se díváme z té zadní strany, tady je vidět optická závora, když by náhodou děťátku přečuhovala ručička z té vaničky, tak aby mu ji ta dvířka neskřípla,“ přiblížil jednu z výhod nové schránky výrobce babyboxu Zdeněk Juřica.

Radka Kvasničková, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme