Olomoucká katedra germanistiky se stala rakouským výzkumným centrem

Centrum pro výzkum moravské německé literatury na olomoucké katedře germanistiky získalo prestižní označení - rakouské vědecké a výzkumné centrum. Po centrech v Minnesotě, New Orleans, kanadské Albertě, Jeruzalémě, Leidenu a Budapešti je Olomouc sedmým sídlem tohoto centra na světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti Univerzity Palackého v Olomouci se sešli v aule Filozofické fakulty k diskusím

Studenti Univerzity Palackého v Olomouci se sešli v aule Filozofické fakulty k diskusím | Zdroj: ČTK

Olomoučtí germanisté tak budou své studenty a doktorandy ještě více motivovat ke zpracovávání rakouských témat a popularizovat rakouskou vědu a kulturu.

Jak uvedla Ingeborg Fialová z katedry germanistiky, jedná se o další z prestižních ocenění pro tým olomouckých germanistů. První byla nadační profesura.

„Získali jsme ji pět let po založení arbeitsstelle, tedy toho výzkumného centra, čili také vlastně za odměnu. Druhá věc je 4-5 let stará. Získali jsme podporu na zavedení nového studijního oboru – němčina jako jazyk humanitních věd. Zároveň jsme získali velmi prestižní cenu za péči o německý jazyk. Třetí je toto výzkumné rakouské centrum. Získat takový projekt je vždy oceněním úspěchu,“ řekla Ingeborg Fialová.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme